Hoşgeldiniz... Bugün

Bizi Sosyal Ağlarda takip edin
twitter
twitter

Ana Sayfa Siyaset 59 yıllık MAHMUTBEYLİ ŞEREF MARKET MUHTARLIĞA ADAY 24 Ara 2013 15:08
59 yıllık MAHMUTBEYLİ ŞEREF MARKET MUHTARLIĞA ADAY Yerel seçimlerde muhtar adayları da tek tek ortaya çıkmaya başladı. Mahmutbey Mahallesinde 50 yıllık esnaflık yapan Şeref Marketin sahibi Şerafettin Başlıgil Mahmutbey mahallesine muhtar adayı olduğunu Güneşli Haber Gazetesini ziyaret ederek açıkladı.

muhtar adayı mahmutbey59 yıllık MAHMUTBEYLİ ŞEREF MARKET MUHTARLIĞA ADAY

Yerel seçimlerde muhtar adayları da tek tek ortaya çıkmaya başladı. Mahmutbey Mahallesinde 50 yıllık esnaflık yapan Şeref Marketin sahibi Şerafettin Başlıgil Mahmutbey mahallesine muhtar adayı olduğunu Güneşli Haber Gazetesini ziyaret ederek açıkladı.

Güneşli Haber Gazetesine adaylığını açıklayan Mahmutbey Mahallesi Muhtar Adayı Şerafettin Başlıgil (Şeref Marketin Sahibi) mahallesinin sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini ifade ederek seçimleri kazanacağını söyledi.

Şerafettin Başlıgil kimdir? (Şeref Marketin sahibi)

18 Nisan 1954 yılında Mahmutbey mahallesinde dünyaya geldim. Öğretimimi Mahmutbey İlkokulunda tamamladım. Evli iki çocuk babasıyım. 11 yaşımdan itibaren 49 senedir Mahmutbey’de Şeref Market adında bir market işleterek esnaflık yaptım. Bu yıl marketi kapatarak emekliye ayrıldım. Emekliye ayrıldıktan sonra Mahmutbey mahallemizde mahalleli tarafından muhtar olmam için baskı oldu. Bende 59 yıldır yaşadığım Mahmutbey Mahallesine muhtar olarak hizmet etmek istiyorum.

Mahmutbey’in sorunları nelerdir?

Mahmutbey’de öncelikle okul sorunu vardır. Yani mahallemizde lise yoktur. Mahmutbey Lisesi adında bir lise var lakin bu lise Göztepe mahallesindedir. Mahallemize lise yapılması için gerekli yazışmaları yapacağımı ve liseyi mahallemize kazandıracağım.

Mahallemizde sağlık ocağı sorunu vardır. Sağlık ocağının köy içine de getirilmesini sağlayacağım.

Köy içinde bulunan camimizin çevre düzenlenmesini Bağcılar Belediyemiz tarafından bir an önce yapılmasını sağlayacağım. Camii ve çevresi ağaçlık bir alan olduğu için çocuklarımızın da vakit geçirebilecekleri bir park düzeni yapılarak çevre düzenlenmesini yaptıracağım.

Bağcılar’ın kurucu unsurları olan ve mahallemizde yaşayan Selanik Göçmenleri için nasıl diğer yörelere parklar, bahçeler, konaklar yapılıyorsa Selanik Evini de Mahmutbey’e Bağcılar belediyemize yaptırtacağım.

Mahmutbey Mahallesinde köy içinde, Karşıyaka ve Soğuksu’da olmak üzere yazlık ve kışlık geleneklerimizi sürdürmek için kapalı ve açık merkezlere mahallemizde ihtiyaç var. Geleneklerimizin yaşatılması için salonların yapılması gerekmektedir.Bunların yapılması için çalışmalar yapacağım.

59 yıllık bir Mahmutbeyli olarak sorunları ve çözüm yollarını biliyorum. Her şey daha güzel yaşanabilir bir Mahmutbey için tüm halkımızın desteğini alacağımı düşünüyorum.

 

 

468-60-gunesli.gif

Etiketler
Sosyal MedyaAnket

Güneşli Haber Gazetesinin yayın peridoyu sizce nasıl olmalı?

Sonuçları Göster

Loading ... Loading ...

ISTANBUL İçin Hava Durumu
ISTANBUL